Na Sebringu dokazuje Nissan, že vyhrát závod trvá víc než rychlost - Automobily - 2019

Anonim

Rychlost je skvělá, ale vyhrává legendární vytrvalostní závod, jako je 12 hodin Sebring, který je od roku 1950 součástí závodního kalendáře Spojených států. Je to kombinace trvanlivosti a účinnosti paliva získané týmem Nissan řidičů do letošního kroku podium v ​​letošním roce.

Pokud jde o motorsporty v USA, každoroční závod v Sebringu na Floridě, který se každoročně koná každoročně, je konkurenceschopný pouze v podobě Indianapolis 500 a Rolex 24 v Daytoně. V letošním roce získali řidiči Pipo Derani, Nicoals Lapierre a Johannes van Overbeek svůj počet 22 Nissan Onroak DPi, který získal titul Tequila Patron sponzorovaný Extreme Speed ​​Motorsporty. Nebyla to jen čistá rychlost, která je tam dostala.

Když závod skončil, důraz byl kladen na účinnost paliv, řekl Derani Racerovi. Udělal to, co se ukázalo jako vítězná přihrávka s hodinou a 35 minutami, ale stále musel dostat auto na cílovou čáru. Derani musel udrží dostatek rychlosti, aby zůstal před soupeři, zatímco ušetřil dostatek paliva, aby dokončil konec. Stejně jako ubohý dojíždějící, který se snažil vytlačit každou poslední výdej z nádrže s plynem, dostal varování o nízkém paliva v posledním kole.

Věci mohly jít úplně jinak. Ostatní motocykly Extreme Speed ​​Nissan, vůz č. 2, byly vyřazeny před dokončením jednoho kola. Kolize s číslem 90 Cadillac způsobila tolik vnitřního poškození, že auto bylo vyřazeno z závodu. To, že Cadillac zahájil závod v poloze pole, ale byl zapojen do dalšího neštěstí s dvěma hodinami. V tak dlouhém závodě se může stát něco.

V Sebringu stráví řidiči tolik času, jak bojují s dráhou jako každý jiný. V místě 3, 74 mílí na Floridě se nacházejí upravené přistávací dráhy ze starého letiště Hendricks Army, kde se posádky americké armádní letecké síly B-17 vycvičovaly během druhé světové války. Takže zatímco většina závodních dostihů je zcela hladká dlažba, Sebring má skvrny nerovného betonu, které potrestají auta. V letošním roce vyhrál Nissan celkem 344 kol - celkem 1, 286, 56 mil.

Zatímco Cadillac dominuje mistrovství IMSA WeatherTech SportsCar, jehož součástí je i Sebring, hlavním rivalem Nissanu se stala Mazda. Díky malým 2.0-litrovým motorům RT24-Ps měl Mazda úspornou hru. Ale jeho číslo 55 auto bylo vyňato z rozporu, když jeho motor se zaváhal k restartu po zastávce v jamce, zatímco brzdné problémy klesly na 77 vozu v pořadí.

Nissan, Cadillac a Mazda se všichni zúčastnily celkových výher v účelových závodech "prototypu", ale Sebring také zahrnuje dvě třídy pro automobily založené na výrobních modelech. V GTLM, číslo 911 Porsche 911 RSR porazil BMW, Chevrolet, Ford a Ferrari na výhru ve své třídě. Číslo 48 Lamborghini Huracán GT3 zvítězilo ve třídě GTD nižší úrovně.